FB

logo

Třeba zamilované košíčky

19/02/2016

Čokoládové košíčky

Santa Claus vítá v nákupním centru. Halloweenské masky jsou v módě. Valentýn je den, kdy musíte oslavovat lásku. Jak by řekl Jägermeister, král si vždycky najde dobrej důvod se namaskovat, opít, pomilovat, dobře najíst. Takže ať už jste si 14. února dávali “světový náramky Pandora”, nebo se valentýnské komerční psychóze smáli a vyrazíte v květnu na Petřín, vyberte si sami, kdy si sladké čokoládové košíčky s ovocem vychutnat.

ČOKOLÁDOVÉ KOŠÍČKY S OVOCEM

150 g tmavé čokolády na vaření

25 g ztuženého tuku

150 g bílé čokolády na vaření (třeba v Tesco)

250 g jahod

150 g mascarpone

V hrnci s dvojitým dnem rozehřejeme tmavou čokoládu na vaření spolu se ztuženým tukem. Pak ji po lžičkách lijeme do papírových košíčků na cukroví, čím menší košíček, tím je celý proces jednodušší. Přeléváme čokoládu v papírové formičce, aby byla na všech stranách. Postupně jich takto “vylijeme” několik, a pak se vrátíme k těm košíčkům, které už chladnou a čokoláda v nich tuhne.

Na dně košíčku máme ještě trochu zteklé rozpuštěné čokolády. Tu znovu pomalu rozlijeme po celé formičce tak, aby stěny košíčku nebyly příliš slabé. V případě potřeby celou srandu i s případným dolitím čokolády opakujeme. Až do krajů by čokoládová vrstva měla tvořit alespoň milimetr, jinak se hotový košíček poláme.

Jakmile jsme s vrstvou spokojeni, a spotřebujeme celou čokoládu, dáme naplněné papírové formičky na tác a do mrazáku na asi 15 minut (zase: čím větší košíčky, tím delší doba na ztuhnutí). Mezitím vezmeme 200 g jahod, očistíme je, pokrájíme a rozmixujeme. Bílou čokoládu rozehřejeme v hrnci s dvojitým dnem a spolu s jahodovou kaší ji zamícháme do mascarpone. Do hladka. Celou směs dáme chladit.

Košíčky zbavíme papírových formiček (opatrně zkuste papír stáhnout, když bude ještě čokoláda měkká, tak zpátky do mrazáku). Do cukrářského pytlíku dáme jahodový krém a zdobíme jím čokoládové košíčky. Pokud se při sundávání papíru nějaký košíček poškodí, dá se chybka jednoduše zamaskovat krémem. Na košíčky pak dáváme nakrájené kousky zbylých jahod.

Tohle není recept, pro který si budete chtít sto dva a osmdesátkrát olíznout prsty od čokolády, abyste připravili sladkou bombu pro sebe. Zvolte ho jako sladkou tečku pro rodinnou, romantickou večeři, nebo tak ohromte svoje kolegy v práci. A připijte si ;)

Čokoládové košíčky

Follow my blog with Bloglovin

Vložit komentář