FB

logo

What´s new? 2. října 2015

02/10/2015

2. 10. 2015: What´s new

K Ježíšku bych chtěla dostat větší časový badžet. Vydala bych se na ty spousty food akcí, se kterými se v poslední době roztrhl pytel. Mimo ně, bych si obcházela vytipované obchůdky s výrobou mozzarelly, čajů nebo koření a psala o všech těch vůních. Měla bych čas poctivě kouknout na každou mailovou zprávu o novince (a v opravdu snovém světě i najít si distribuci a všechno ochutnat). Takže se vraťme nohama na zem, a snažme se alespoň vytipovat priority.

Sobota 3. 10. 2015 | DELIKATESY – festival evropských delikates Facebook

Delikatesy - Festival evropských delikates

Milovníci dobrého jídla a vína jsou srdečně zváni na festival evropských delikates, který se uskuteční 3. října v historických prostorách Novoměstské radnice v centru Prahy. Návštěvníci budou moci ochutnat či zakoupit sladké i slané lahůdky z Francie, Itálie, Belgie, Slovinska a dalších zemí EU. Chybět nebudou ani domácí speciality z Čech. Bohatou nabídku delikates v podobě lahodných sýrů, salámů, klobás, paštik, pralinek či francouzských šneků přirozeně doplní vína a pivní speciály, bez kterých by gurmánský zážitek nebyl úplný.

Sobota 3. 10. 2015 | Fair 2 Fair – Finger Food Festival Facebook

Fair 2 Fair - Finger Food Festival

Milovníci dobrého jídla a vína jsou srdečně zváni na festival evropských delikates, který se uskuteční 3. října v historických prostorách Novoměstské radnice v centru Prahy. Návštěvníci budou moci ochutnat či zakoupit sladké i slané lahůdky z Francie, Itálie, Belgie, Slovinska a dalších zemí EU. Chybět nebudou ani domácí speciality z Čech. Bohatou nabídku delikates v podobě lahodných sýrů, salámů, klobás, paštik, pralinek či francouzských šneků přirozeně doplní vína a pivní speciály, bez kterých by gurmánský zážitek nebyl úplný. Vstup zdarma.

Víkend 3. – 4. října 2015 | Jakože cože?! Food Festival Facebook

Jakože cože - Food Festival

Restovaní cvrčci na bulguru s kurkumou a chilli, zakápnuto mangovou omáčkou. Jakože, cože?! Podruhé jsme pro vás připravili food festival roztodivných chutí. První víkend v říjnu (3.-4.10. na nám. Republiky, Praha) na vás čeká spousta netradičních chuťových kombinací. Vstup na festival je zdarma a k ochutnání budou krom červíků i šneci, burgery, lokální pivo, asijská kuchyně, dortíky a další pokrmy, ze kterých se vám zamotají chuťové pohárky.
Co budete moci na festivalu ochutnat? Třeba Secret of Raw: Dokážeme vám, že jíst syrovou stravu je nejenom zdravé, ale hlavně obohacující, pestré a zábavné. K ochutnání bude raw taštička z mořské řasy plněná limetkovo-pomerančovým relishem s feferonkami na mrkvovém pyré.

Pátek / Sobota 9. – 10. října 2015 | Jablečné slavnosti a festival ciderů 2015 Facebook

Jablečné slavnosti a festival ciderů 2015

Přijďte v pátek 9.10. (8-18:00) a v sobotu 10.10. (8-14:00) na Jablečné slavnosti na Farmářském tržišti Jiřák! Letošní úroda jablek je sklizená, oslavte podzim a ochutnejte jablka od patnácti českých ovocnářů. Přivezou nám to nejlepší a nejzdravější, co v naší krajině po staletí pěstujeme, jak staré tradiční odrůdy, tak i ty nové. Poprvé se představí nejlepší české cidery – skoro všechny a na jednom místě. Soutěž ciderů vás nemine – budete taky hlasovat, který je nejlepší ?

Sobota 10. 10. 2015 | Ochutnej Vietnam 2015 Facebook

Ochutnej Vietnam

A je to tady! Po roce se opět vrací festival vietnamského jídla „Ochutnej Vietnam“! Pro letošní ročník jsme připravili nejen tradiční speciality Vietnamu, v menu nám přibylo několik jídel, které u nás ochutnáte letos poprvé! Navíc budete mít možnost ochutnat i pokrmy, které jsou určeny spíše otrlejším strávníkům.
Na programu si dáváme záležet, určitě neopomeneme ani tolik oblíbený kulinářský workshop, hudební vystoupení, projekce nebo přehlídku etnických krojů. Tentokrát vás ale zaručeně překvapíme dalším zpestřeným programem, který jsme speciálně pro festival nachystali.Cena vstupenky v předprodeji i na místě je 50 Kč.Děti do 6 let mají vstup zdarma.

Víkend 17. – 18. 10. 2015 | STREET FOOD FESTIVAL Zone a LIFE SCIENCES FILM FESTIVAL uvádějí… Facebook

STREET FOOD FESTIVAL Zone a LIFE SCIENCES FILM FESTIVAL uvádějí…

V prostoru mezi vysokými školami a v Národní technické knihovně (NTK) v Praze 6 – Dejvicích najdete na jednom místě nejenom Street Food Zónu plnou skvělého tradičně netradičního jídla a projekcí vítězných filmů mezinárodní filmové soutěže LSFF 2015, ale také přednášky, diskusní panely, workshopy a další program, který se svými tématy vzájemně skvěle doplňuje s konceptem SFF. Věnuje se totiž nejen potravinářským a zemědělským vědám, ale také zdraví, udržitelnosti, životnímu prostředí i ekonomice.
Heslo našeho festivalu zůstává „…každý sám za sebe a všichni pro vás…“.

Sobota 17. 10. 2015 | Prague Cake Festival Facebook

Prague Cake Festival

První ročník unikátního sladkého festivalu pro milovníky dortíků, koláčů, muffinů, cupcakes, makronek a dalších sladkostí.
Přijďte ochutnat zákusky od předních českých i mezinárodních cukrářů. Za vstupné 150 kč (v předprodeji) můžete ochutnat dortíky a zakoupit je na místě za zvýhodněnou cenu. Ke vstupence dostanete 5 degustačních žetonů, které budete moct vyměnit u Vámi vybraných vystavovatelů za ochutnávky dortů. Dále je možné na místě zakoupit další žetony (1 ks za 10 Kč) a nebo kupovat zákusky přímo u vystavovatelů za zvýhodněné ceny. Děti do 6 let mají vstup v doprovodu dospělé osoby zdarma (nezahrnuje žetony).
Vstupenku bude možné zakoupit také v hotovosti přímo na místě v den konání akce za 200 Kč.

Sobota 24. 10. 2015 | START it! První food startup konference v Praze Facebook

START it! První food startup konference v Praze

Den plný inspirace pro ty, co podnikají ve světě jídla, nebo o podnikání teprve uvažují. Kromě inspirativních přednášek vás čeká spousta workshopů a praktických ukázek. Chceme, aby byl váš rozjezd jednodušší! Standardní vstupné: 990 Kč, Cena pro blogery: 490 Kč

Vložit komentář